МАКЕДОНИЈА

Бадел вторпат сезонава слави против Баскет КАМ

ФОТО: Youtube printscreen од официјалниот пренос на мечот Баскет Кам - Бадел.

Скопската екипа победи на гостувањето во Каменица со 71:78 во дуелот од домашното првенство, против конкурентот за пехарите во рамките на актуелната натпреварувачка година во Македонија. Претходно, Бадел триумфира во Суперкупот.

Резултати од другите натпревари:

А лига (2-ро коло)

Баскет КАМ – Бадел 1862 71:78
Крива Паланка – Работнички 95:83
Струга 2009 – МЗТ Скопје А. 93:55
Пробаскет – Вардар 41:74

Б лига (1-во коло)

Гостивар 2009 – Куманово 2020 76:36
Мега Баскет – Трокал 41:90
Риниа – Тим Арена 36:93
слоб.: Патриот 2016

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top