https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Бадел прв потврди јадранска пловидба

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Најтрофејната екипа во нашата женска кошарка, ЖКК Бадел 1862 и официјално го потврди учество во регионалната WABA лига, за претстојната сезона 2021/22.

„Учеството во ова регионално натпреварување ќе претставува дополнителна можност за младиот тим на вицешампионот за докажување на меѓународен план во натпреварите против реномирани екипи од калибарот на ЖКК Будуќност Бемакс, Берое, Цинкарна Цеље, Монтана…“ – истакнуваат од Бадел, во официјалното соопштение на оваа тема.

Освен што ќе придонесе за кревање на квалитетот на македонската кошарка, Бадел ќе ја продолжи идејата која проникна од поодамна со учество во младинската јадранска лига, што сега се претвора и во сениорски предизвик.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top