https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Бадел на првата позиција на Западот

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: архива).

Со победа во мечот за врвот на табелата во оваа дивизија, кошаркарките на Бадел обезбедија максимален скор од 12 победи во исто толку одиграни натпревари, пред стартот на втората фаза од шампионатот во која се пласираа по три екипи од источната и од западната страна на нашата женска прва лига.

Совладан беше Работнички со 69:43, екипа која заедно со Струга, обезбеди место во Суперлигата. Во првиот период беше 28:7, што беше решавачко за мечот. Димова со 21 и Стојановска со 20 поени беа најпрецизни кај победникот, но Муса од Работнички беше најдобар стрелец на мечот со 22 поена.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top