МАКЕДОНИЈА

Бадел максимално на врвот, шампионот победи во Скопје

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Претставниците на Македонија во WABA лигата им се вратија на победите, откако на Бадел му беше прекината низата со поразот од Пламен Пожега во регионалното натпреварување, а Баскет Кам славеше кај Работнички по поразот во дербито од Бадел во минатото домашно коло.

Група А (3-то коло)

Работнички – Баскет КАМ 65:86
Бадел 1862 – Пробаскет 104:30
Вардар – Струга 2005 63:61
МЗТ Скопје А. – Крива П. 47:62

Група Б (3-то коло)

Гризли – Гостивар 57:61
Тим Арена – Куманово 56:40
Риниа Баскет – Мега Баскет 72:47
Трокал – Патриот 83:62
слоб.: Шкупи

Табела:

  1. Бадел 3/0
  2. Вардар 3/0
  3. Струга 2/1
  4. Баскет КАМ 2/1
  5. Крива Паланка 2/1
  6. Работнички 0/3
  7. МЗТ Скопје 0/3
  8. Пробаскет 0/3

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top