ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

3040 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

(ВИДЕО) Тројката на Керол за солзи во Барселона!

Денот за кошаркарски драми го финишира шпанскиот шампион во вториот натпревар од финалето во АЦБ лигата. Џејси Керол постигна тројка на нешто повеќе од секунда...

Свесни ли се „каталонците“ што им се случи во Мадрид?

Место 1:1 и драматика во финалето од шпанското првенство меѓу вечните ривали, Реал поведе со 2:0 по натпревар кој веројатно веќе го прежалија и...

Ефес на чекор од она што го чека 10 години

Најтрофејниот турски кошаркарски клуб поведе со 3:2 во финалната серија од домашното првенство против Фенербахче. Пред своите навивачи Анадолу Ефес победи со 86:76 во меч...

Партизан вложи жалба, ама бадијала

Црвена Звезда ја одбрани титулата во српското првенство, но тоа го направи на контроверзен начин, со нерегуларен кош во финишот од четвртиот натпревар во...

(ВИДЕО) Партизан грми: Звезда со трочекор до титулата!

Веројатно уште долго ќе се зборува за начинот на кој „црвено-белите“ дојдоа до титулата во домашното првенство. Клучниот кош во последниот напад, дело на Били...

Молк во црно-белиот дел од Белград – Звезда со кош во...

Петта година по ред, Црвена Звезда е кошаркарски шампион на Србија. По трофејот во АБА, оваа екипа триумфираше и во домашното првенство каде беше...

Гром удри во Пионир!

Четвртиот натпревар од финалната серија во српското првенство меѓу Партизан и Црвена Звезда е во прекин поради една несекојдневна ситуација во која се најде...

(ФОТО) Уште не дошол во Лејкерс, Дејвис има графит во Лос...

Навивачите на втората најтрофејна франшиза во НБА буквално полудеа од моментот кога беше објавено дека во новата сезона нивниот омилен тим ќе влезе со...

Вудард прв си замина од МЗТ Скопје

Бекот на новиот македонски шампион го напушти Аеродром, само два дена по освојувањето на титулата во домашното првенство. Џејмс Вудард е нов член на германскиот...

Пеликанс се откажаа од првата ѕвезда, ама ќе го имаат најперспективниот...

Кога во 2012 година Ентони Дејвис влезе во НБА лигата како прв пик на драфтот, екипата од Њу Орлеанс експресно беше вклучена меѓу фаворитите...