ПОЧЕТНА автори мислења од basketball.mk

basketball.mk

2943 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ТРИНКИЕРИ ПО НОТИТЕ НА ВУЈОШЕВИЌ: Љубовта чини чуда…

Тренерот на Партизан се изрази како некогашниот предводник на српскиот кошаркарски клуб, кој што често пати сакаше да се повикува на именката што определува...

ПАО царува во Грција, ќе биде така уште долго?

Зелената екипа од Атина ја освои 3-та титула по ред и вкупно 38-ма во грчката кошарка, со чисти 3:0 против Промитеас победувајќи со 111:77...

Обрадовиќ ја допре топката, беше ли тоа пресудно?

Екипата на најтрофејниот европски стратег изедначи на 2:2 во финалната серија во турското првенство, со победата 82:73. Двата тима имаат по еден брејк, серијата...

Звезда пак води, сега на чекор до нова титула

Со триумфот 96:90, актуелниот првак на Србија најавува напад на уште еден трофеј, што би бил петти по ред ако црвено-белите успеат да го...

ОБРАДОВИЌ: Ти благодарам, Костас!

Српскиот стратег на клупата на Фенербахче имаше пофални зборови за неговиот плејмејкер, кој што реши да игра на третиот натпревар од финалната серија иако...

Дивац ги собира своите, словенечкохрватскиот проект расте, Шпанците ја напаѓаат Евролига

Некогашниот српски кошаркарски ас, сега прв оперативец на Сакраменто Кингс, го ангажира Игор Кокошков, тренерот што минатата сезона имаше втор најслаб скор во лигата...

САИТИ: Да направиме нешто за овој наш народ

Новиот потпретседател на КФСМ, кој што беше и официјално избран на последната седница на УО на федерацијата, вели дека ова раководство ја сака кошарката,...

Макаби на врвот во Израел, нова доминација по пауза од три...

Најтрофејната екипа во израелската кошарка го врати приматот, со победата против Макаби Ришон со 75:89, во финалето на четвртиот редоследен завршен Фајнал Фор турнир...

Ефес врати на шлаканицата, со пожешка

Анадолу му се реваншира на Фенербахче со 57:73 на гостински терен, го врати брејкот и сега води со 2:1 во финалето до 4 победи,...

Првите браќа со титула во НБА лигата

Марк го повтори она што прв го направи Пау, за место во историјата за семејството Гасол. Шпанците се првиот братски тандем што се закитил...