ПОЧЕТНА автори мислења од admin

admin

15 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Коби ја предводи најспектакуларната генерација на Куќата на славните

Американците се согласни во едно - со најмногу ѕвезди и со најзвучен состав, најдобрата генерација во алејата на великаните на таткото на кошарката Џејмс...

Toj е вториот во тимот на деценијата

За втор член на идеалната петорка за минатата децненија, покрај американскиот интернационалец кој сега игра за ЦСКА Москва, Кајл Хајнс , е избран кшаркарот...

Мислевме Евролига ќе не заштити!!!

Ентони Рендолф ги покажа човечките емоции во фазата на карантин на неговата екипа, во која се наоѓа комплетниот состав на Реал Мадрид, откако беше...

Корона – ЈОК! Турците и натаму играат!

Турското првенство е едно од ретките во светот, во Европа е единствено од елитните, што се активни во текот на светската пандемија наречена корона...

НБА тестира здрави играчи, критични и болни луѓе чекаат на ред

Градоначалникот на светската престолнина удри по најелитната светска кошаркарска лига, за повластената позиција што ја има во американското општество во споредба со обичниот човек: We...

(ВИДЕО) Стигна утехата за неуморниот Кампацо

По неуспехот на светското првенство со неговата репрезентација чиј мотор беше токму тој, помогнат од ветеранот Луис Скола кој може да се пресели во...

ЦСКА ќе игра два домашни меча надвор од дома

Евролига шампионот, најуспешната руска екипа и втора најуспешна во Европа, ќе одигра две средби од новата елитна сезона, во Калининград - дуелите со Армани...

ВИДЛИВАТА ЛУЗНА НА ГЛАВАТА НА КУЗМИЌ: Последица од сообраќајката

Ценарот на Црвена звезда го одработе медија денот на Евролига, кој е задолжително дружење со новинарите пред почетокот на новата сезона, но на едно...

ДЕДО МРАЗИЦИТЕ ДОЈДОА ПОРАНО: Сите зјапаа во нив!

На медија денот на Црвена звезда, задолжителното дружење со новинарите пред почетокот на сезоната во Евролига, еден момент им ја украде славата на кошаркарите,...

Раѓа (повторно) ги одби нападите за американизација

Претседателот на стручниот тренерски совет при кошаркарскиот сојуз на Хрватска, повторно негира дека ќе дозволи странски кошаркари да го облечат хрватскиот дрес: „Зарем ви личам...