ПОЧЕТНА автори мислења од admin

admin

136 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

(ВИДЕО) ФеноНено повторно ги измеша противниците!

Нашиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ постигна 10 поени, имаше 2 скока и 2 асистенции, а го издвојуваме неговиот феноНенален потег на мечот: Que no hi falti...

Македонецот Симиќ, ќе игра Евролига

Каталонската екипа Барселона, го пријави македонскиот интернационалец за мечевите во најелитното европско клупско натпреварување. Теодор Симиќ (16, 214) се најде меѓу останатите имиња кај кошаркарскиот...

Лејкерс го изедначија рекордот на Бостон

Франшизата од ЛА го оствари долгоочекуваниот сон, да биде натрофејната во историјата на НБА лигата. „Проблемот“ е што тој епитет го дели со вечниот...

Историското враќање на заборавениот

Ражон Рондо е првиот во историјата на НБА лигата, кој освоил титули со двете екипи - ЛА Лејкерс (2020 против Мајами) и Бостон Селтикс...

Лејкерс и Кралот се вратија на престолот

Со победата 93:106 за вкупни 4:2 во финалната НБА серија против Мајами, екипата од ЛА и најдобриот играч на денешницата, се новите шампиони во...

Војдан победи дома

Гравелин Данкерк славеше против Роан со убедливи 77:43, во четвртата рунда во премиерната лига на Франција, по трите порази по ред на стартот. Стојановски имаше...

Пековиќ сериозно болен, короната го легна в постела

Некогашниот НБА ас и претседател на белградски Партизан, репрезентативец на Црна Гора, се наоѓа во критична состојба во болница во Подгорица. Тој дише на респиратори,...

Олимпија загуби службено поради короната

Дисциплинската комисија на елитните европски натпреварувања одлучи словенечката екипа да го загуби со 0:20, мечот од 2-то коло во УЛЕБ Еврокупот што требаше да...

Хит и Џими не се исплашија од најдобриот егзекутор во историјата

Пред натпреварот број 5 од НБА финалето, составот на Мајами се соочуваше со големи проблеми - негатива од 3:1 до 4 победи, повредени клучни...

Батлер влезе во елитата

Кошаркарот на Мајами има неверојатна сезона, по доаѓањето од Филаделфија. Од состав на аутсајдер, ги претвори Хит во победнички тим. Џими Батлер го оствари вториот...