МАКЕДОНИЈА

Ашаданов нов селектор, Бонер се враќа

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Нашата женска А селекција доби нов селектор. Доскорешниот асистент на клупата на репрезентацијата, Александар Ашаданов доби можност од страна на раководството на КФСМ, да раководи со перјаницата на македонската женска кошарка.

Квалификациите за ЕП 2023 ќе бидат пеколен тест и за новиот селектор и за кошаркарките. Пред квалификациските мечеви во ноември, Македонија може да здивне затоа што за дуелите со Германија и Босна, се враќа Американката Дјуана Бонер.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top