https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Ашаданов ги избра 12-те имиња

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски, архива).

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација го скрати списокот и ги објави 12-те кошаркарки за квалификациите за следното ЕП:

Нена Трајчевска (Бадел 1862)
Александра Стојановска (Бадел 1862)
Марија Димитријевиќ (Бадел 1862)
Кате Поп-Димитрова (Баскет Кам)
Драгана Петковска (Вардар)
Анжелика Митрашиновиќ (Тарб, Франција)
Илина Селцова (Пик, Унгарија)
Тијана Митрева (Динамо Сасари, Италија)
Ивона Кожобашиовска (Динамо Сасари, Италија)
Матеа Николиќ (Канзас Сити, САД)
Дјуана Бонер (Конектикат Сан, САД)
Елена Тасевска (без клуб)

На 11-ти ноември играме кај Германија на гости, додека на 14-ти играме со БиХ во Скопје.

  

Pin Up Aviator Game by Spribe Review

Pin Up Aviator is a game that is played in the browser. It has a retro feel to it and it’s very easy to get into. The main goal of this game is to take off and fly around the world. Along the way, you will find various items that you can pick up and use in order to help you on your journey. Pin Up Aviator by Spribe that has been getting a lot of attention lately. It is not just another game where you have to fly around and shoot things, it's also a social media app.

Як вигравати в онлайн казино Космолот

Всі геймери мріють зірвати великий куш і хочуть, щоб це сталося якнайшвидше. Вигравати гроші у казино Космолот реально, оскільки клуб https://khersonnspp.in.ua/bonus.php ліцензійний, в ігровій колекції апарати від відомих, перевірених часом виробників (Evoplay Entertainment, NetEnt, Playson, Novomatic), будь-який слот працює на ДСЛ. Все це свідчить про порядність порталу Cosmolot та гарантію виграшу.

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top