https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Антиќ селектира пред летниот турнир

фото: FIBA

Поранешниот капитен, сега селектор на нашата женска репрезентација до 18 години, Јелена Антиќ избра 19 имиња од кои ќе селектира за настапот на ФИБА Челинџер турнирот кој ќе се одржи во Бугарија, во периодот 27-ми јули – 1-ви август.

Прозивката е на 28-ми јуни во СРЦ Кале.

Повикани репрезентативки:

Ива Чолакоска (ЖКК Вардар)
Христина Ставревска (ЖКК Вардар)
Нина Зафирова (ЖКК Вардар)
Стефанија Цветаноска (ЖКК Вардар)
Ана Ангелова (ЖКК Вардар)
Ана Милованова (ЖКК Вардар)
Мартина Марковска (ЖКК Бадел 1862)
Марија Димитриевиќ (ЖКК Бадел 1862)
Стефанија Цветаноска (ЖКК Бадел 1862)
Мартина Блажевска (ЖКК Бадел 1862)
Елена Пешиноска (ЖКК Струга 2009)
Розе Укоска (ЖКК Струга 2009)
Мила Вељаноска (ЖКК Струга 2009)
Габриела Модева (ЖКК Струга 2009)
Ксенија Петревска (ЖКК Крива Паланка)
Михаела Станковска (ЖКК Крива Паланка)
Рина Салиу (ЖКК Шкупи)
Лиле Миткова (ЖКК Трокал)
Ана Цветковска (CB Terralfas, Шпанија)

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top