https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Ангели останаа без крилја, историско дерби кај конзулите

фото: КК Хераклеа

По 12 кола, нема непоразени во Втората лига во македонската кошарка, сезонава. Фаворизираната екипа од Кисела Вода, падна на гостувањето кај Феникс со 83:76. На западната страна се одигра првото битолско дерби, во кое Хераклеа славеше против Битола со 65:90.

Исток

Феникс 2010 – Ангели 83:76
МКК Куманово – Шкупи 68:75
Ролинг-08 – Про Баскет 74:66
Баскет КАМ – Борец Баскет 66:49
Струмица – Куманово 2 80:69

Табела:

1. Ангели 23
2. Феникс 2010 22
3. Шкупи 21

Запад

ГКК Охрид – Спарта 91:76
Чаир 2030 – Риниа 84:64
Тетекс ТТК – Мега Баскет 112:63
Битола Медика Карта – Хераклеа 65:90
Спорт тим – Партизан Водно Санс 51:99

Табела:

1. Чаир 2030 23
2. ГКК Охрид 21
3. Хераклеа 21

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top