https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Ангели на врвот, Охрид се доближува

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Екипата од Кисела Вода славеше во Куманово во рамките на 13-то коло и останува лидер на Истокот, додека охриѓани со победата против последнопласираната екипа, зачекорија поблиску во највисоката точка на Западот.

Исток

Куманово 2 – Ангели 64:87
МКК Куманово – Феникс 2010 51:59
Шкупи – Ролинг 08 85:68
Про Баскет – Баскет КАМ 59:104
Борец Баскет – Струмица (одл.)

Табела:

1. Ангели 25
2. Феникс 2010 24
3. Шкупи 23

Запад

Хераклеа – Чаир 2030 (одл.)
ГКК Охрид – Спорт Тим 86:76
Мега Баскет – Партизан Водно Санс   80:109
Спарта – Пелистер Медика карта 64:79
Риниа – Тетекс ТТК 67:74

Табела:

1. Чаир 2030 23 (-1)
2. ГКК Охрид 23
3. Партизан Водно Санс 22

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top