https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 9: Американците си поиграа со животот, Австралијците првпат на пиедесталот

фото: FIBA

Иако влегоа како фаворит во дуелот со Франција и имаа сигурно водство во последната минута, НБА играчите дозволија триколорите да симнат на -3 и да се понадеваат дека ќе бидат првите кои двапати на едни олимписки игри ја победиле Америка.

САД го освои 4-то редоследно злато, вкупно 16-то во колекцијата. Австралија одигра маестрално во последниот меч и убедливо го порази дебитантот Словенија, што беше дуел за прв олимписки медал за двете земји.

Резултати:

Франција – САД 82:87
Словенија – Австралија 93:107

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top