https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

ДЕН 4: Американците се загреваа за елиминациите

фото: FIBA

Селекцијата на САД ја прегази Чешка и на два меча последователно, постигнува преку 100 поени, по поразот од Французите во првото коло. Поради тој загубен меч, Америка е второпласирана во групата зад триколорите кои славеа против Иран.

Италија ја совлада Нигерија и се пласира во елиминациите, а Австралија го потврди првото место во групата со победата против Германија.

Резултати (м):

Иран – Франција 62:79
Италија – Нигерија 80:71
Австралија – Германија 89:76
САД – Чешка 119:84

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top