https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

Американците покажаа дека и со половина сили се велесила

фото: FIBA

Десеткуваната репрезентација на Америка, победи против Шпанија со 76:83 во последниот подготвителен меч за ЛОИ.

Избраниците на Грег Попович имаа проблеми на стартот на подготовките, загубија од Нигерија (87:90) и Австралија (83:91), но потоа ја совладаа Аргентина (108:80).

Составот на САД не е најдобриот, но е најголемиот фаворит за одбрана на златниот медал, во Токио.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top