МАКЕДОНИЈА

Академски беше потврдена формата и против Кожув

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски, архива: ФМП - Гостивар, сезона 2020/21).

Екипата од Кисела Вода славеше во Гевгелија со 77:84, против директниот ривал сезонава, за да докаже дека триумфот против фаворизираниот актуелен шампион МЗТ Скопје Аеродром, во претходната рунда, не беше на среќа или случаен.

Скопјани потфрлија само во третиот период, но во останатите три имаа апсолутна контрола над резултатот (17:24, 18:20, 25:15, 17:25). ФМП Академија е на четвртата позиција на табелата со скор 9/8 и се поизвесно гледа кон Суперлигата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top