РЕГИОН

Академија загуби од фаворизираниот израелски тим

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Галил Елион славеше во Скопје во рамките на втората рунда во БИБЛ лигата, со убедливи 82:102. Скопскиот тим имаше позитива во првата четвртина, но потоа гостите ги демонстрираа силата и квалитетот.

Бреј Ајви со 19 поени беше најдобар поединец кај Академија ФМП, а Москович беше прв стрелец кај израелскиот претставник со 17 поени. По две кола, македонскиот тим има 1/1 на втората позиција во Група А.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top