МАКЕДОНИЈА

Академија тесно, но слатко во Куманово

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Со фуриозната последна четвртина, скопската екипа победи на жешкиот паркет во последниот меч од 5-то коло во домашниот шампионат, врза три победи и со 3/2 се наоѓа на 6-та позиција која последна води во Суперлигата.

Во победата 74:77 (27:20, 16:20, 17:14, 14:23) Крстајиќ постигна 31 поен, Кошанин додаде 11. Холмс имаше 20 за домаќинот, со 11 скока, а Кајлеб имаше 15 поени. Кумановци имаат скор 1/4 и се на 9-та позиција на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top