https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Ах, тој Бубе, пак тој Бубе

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Љубомир Младеновски беше најдобриот играч на Работнички, во победата на нашата најтрофејна екипа против Слобода, со 87:77. Центарот на центарци постигна 20 поени, но имаше и 17 скока, за највисока валоризација на мечот (27).

Дебармаалци ја завршија премиерната АБА 2 сезона на 11-та позиција со 5/8, па битката за опстанок ќе во плеј-аутот ќе ја почнат против словенечкиот претставник Хелиос, кој е последнопласиран во втората регионална јадранска лига.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top