https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Аеродромци не попуштија во ниту еден период

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Во мечот со црногорскиот претставник Ловќен, во кој славеа со 55:96, кошаркарите на Ѓорѓи Кочов покажаа нов квалитет во играта, карактеристичен само за високосвесни екипи.

Тие имаа позитива во сите 4 периоди (11:24, 20:25, 12:28, 12:19), што, без разлика на квалитетот на противникот, е проблем и за далеку посилни клубови од МЗТ Скопје Аеродром.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top