https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

Адетокумбо е рекорд-брејкер

фото: FIBA.BASKETBALL (Архива)

Грчкиот интернационалец реализира ново остварување за вечноста, уривајќи го старото кое беше поставено 1968-та година. Јанис постигна 35 поени со 16/16 од поле, повеќето беа среќни кошеви, но тоа беше негова вечер во Атланта, во победата на Тим Леброн против Тим Дјурант со резултат 170:150.

Хал Грир имаше 8 прецизни од 8 упатени удари кон противничкиот кош, пред 53 години, кога постигна рекордни 19 поени во една четвртина и вкупно 21 поен, по што беше прогласен за МВП на тој натпревар. Истото признание, за првпат насловено „Коби Брајант“ го понесе и Адетокумбо, на Ол-Стар мечот за 2021-та.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top