РЕГИОН

АБА му прати фактура за обрач на Кесар

ФОТО: AdmiralBet ABA League/Dragana Stjepanovic

Пелистер ја забележа премиерната победа во АБА 2 лигата, настрада сутјеска со 93:73, а Игор Кесар го има потегот на натпреварот.

Пелистерци и МЗТ имаат по 1/1 по првите 2 рунди, а во следното трето коло ќе играат македонско дерби во регионалната втора лига.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top