ПОЧЕТНА НБА Мајами ја почувствува силата на шампионот

Мајами ја почувствува силата на шампионот

сподели

Стеф Кари постигна 30 поени за 30 минути игра, Кевин Дјурант додаде 24 поени за убедлива победа на Голден Стејт против Мајами, 95:123.

Лидерите на Вориорс воопшто не играа во последната четвртина против Хит, во меч што беше решен по третиот период, со цел да се одморат за предизвиците што следуваат.