ЕВРОПА

100-ка за Емил во првиот еврпски меч сезонава

фото: FIBA

Стратегот Рајковиќ и Автодор Саратов стартуваа со убедлива победа во ФИБА Еврокупот, против екипата на Сарагоса со 100:80.

Хрватскиот интернационалец Жељко Шакиќ беше најдобриот поединец кај победникот, со 19 поени, 6 скока и 5 асистенции.

Во следното коло, руската екипа предводена од македонскиот тренер, игра повторно дома против италијанската Реџо Емилиа.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top