ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ЧавдАр тргна кон Аеродром, да се пресмета со Минчев

ЧавдАр тргна кон Аеродром, да се пресмета со Минчев

сподели

Репрезентативците на Бугарија, кои што играат во боите на најлутите ривали, ќе се соочат во вечното дерби кое што ќе се одигра на 6-ти декември во „Јане Сандански“ (17:45 часот).

Чавдар Костов од Работнички тргна кон Аеродром да се соочи со Јордан Минчев, неговиот сонародник, соиграч од репрезентацијата и голем пријател, да разменат по некој збор и искуство од животот кај нас, пред најголемиот натпревар во македонската кошарка.

Ексклузивното интервју од двајцата бугарски интернационалци следува наскоро, на basketball.mk, а засега само галеријата од едно од главните оружја на центарци: