ПОЧЕТНА Балкански лиги ТРАГЕДИЈА: Кога ќе погодиш само едно слободно на цел натпревар…

ТРАГЕДИЈА: Кога ќе погодиш само едно слободно на цел натпревар…

сподели
tportal.hr

Хрватските медиуми се мајтапат со екипата на Осијек, која што во рамките на 9-то коло во А1 хрватската лига погоди само еден обид, од вкупно 20 што ги упати од линијата за слободни фрлања.

Хермес славеше со 69:61, а во редовите на екипата која што постави неславен рекорд, 8 слободни промаши еден играч, 7 промаши друг, еден играч промаши два обида и еден играч промаши 1 обид, а еден имаше 1/2.

Со овој пораз, Осијек е на 9-та позиција, а Хермес е на 6-та на табелата во Хрватската А1 лига.