ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Со кого спарингуваше Чековски?

Со кого спарингуваше Чековски?

сподели

Најистурениот под кошевите во редовите на Работнички, има солиден тренинг партнер пред вечното дерби, нов соиграч со кој што би требало да имаат одлична соработка и сезона во македонскиот шампионат и во Куп натпреварувањето.

Ѓорѓи Чековски имаше неколку дуели со Кирил Николовски, кој што дојде од редовите на Карпош Соколи, да ги засили центарските линии на најтрофејната екипа во Македонија.

Аплицирајте веднаш за

Од приложеното за време на тренинзите, играчите на Работнички се во одлична психичка и физичка кондиција, пред вечното дерби со МЗТ Скопје.