ПОЧЕТНА Во позадина СЕЛФИ НА ГОДИНАТА: Љубовта да надвладее, насекаде!

СЕЛФИ НА ГОДИНАТА: Љубовта да надвладее, насекаде!

сподели

Ликовите на насловната фотографија ни се непознати, им се извинуваме што им ја „нарушивме приватноста“, но со оглед на тоа што ја испраќаат пораката на јавно место, се решивме да ја споделиме со нашите читатели.

Една слика, илјада зборови, кажал некогаш некој мудар човек уште во времето на стара Кина. Ја имате фотографијата, од мечот меѓу Куманово и Пелистер, а зборовите ви ги оставаме вам…

Нашата фотка, не потсети на една интернационална:

(фото: macleans.ca, Rich Lam/Getty Images)

Оваа сцена е од немирите на домашните навивачи по улиците на градот, по Стенли Куп финалето 2011-та, кога тимот од Ванкувер ја загуби мајсторката од Бостон Бруинс (0:4) во Роџерс Арена.