ПОЧЕТНА НБА Расел, а кој друг, за нова победа на Оклахома

Расел, а кој друг, за нова победа на Оклахома

сподели

Вестбрук имаше 34 поени, со 14 асистенции и 13 скока за седмиот трипл-дабл сезонава, во триумфот на Тандер против Јута, 100:94.

Стивен Адамс додаде 20 поени со 9 скока во третата редоследна победа на Оклахома Сити, серија во која што центарот има просек од 22 поена и 8.3 скока по натпревар.

Пол Џорџ постигна 21 поен, од кои 11 во последната четвртина, а Кармело Ентони имаше учинок 14 поени и 8 скока.

Аплицирајте веднаш за