ПОЧЕТНА Евролига Перо е љубов, Перо е гениј!

Перо е љубов, Перо е гениј!

сподели

Сензационалната победа на Црвена Звезда на гостувањето кај Реал не ги остави рамнодушни најголемите навивачи на белградскиот клуб.

Звезда сезонава загуби од многу послаби екипи, но најде лек за деветкратниот европски првак во своето убедливо најдобро издание на тактички план.

Во твитовите на навивачите на Реал, се разбира, доминира Перо Антиќ. Со него, велат, Звезда личи на евролигашки тим.

Аплицирајте веднаш за