ПОЧЕТНА Европски лиги Одлуката за истапување била донесена во втората четвртина

Одлуката за истапување била донесена во втората четвртина

сподели

Уште никој не може да разбере како и зошто Олимпијакос одлучи да не го доигра полуфиналниот натпревар од Купот на Грција против Панатинаикос.

Реакцијата е поради лошото судење и трите лични грешки во првите 28 секунди, но од она што може да се види, одлуките на арбитрите не се спорни и не влијаат на исходот.

Грчките медиуми објавија дека одлуката за прекин на натпреварот била донесена во текот на втората четвртина кога ПАО веќе резултатски се одлепи.

Одобрување за тоа во телефонски разговор дале сопствениците Панајотис и Хоргос Ангелопулос.