ПОЧЕТНА НБА НАЈДОБРАТА ЧЕТВОРКА: Леброн и Харден, Д’антони и Стивенс

НАЈДОБРАТА ЧЕТВОРКА: Леброн и Харден, Д’антони и Стивенс

сподели

Играчите на Кливленд и Хјустон, односно тренерите на Бостон и Хјустон, беа прогласени за најдобри во месец октомври.

Леброн Џејмс е играч на Истокот, со просек 28.0 поени по натпревар, 8.2 скока и 8.5 асистенции. Џејмс Харден е играч на Западот, со 31.5 поени и 9.8 асиетенции по натпревар што е најдобар просек во НБА.

Мајк Д’антони ги предводеше Рокетс до 17 победи со 4 порази во првиот месец од тековната сезона, а претходно 7 пати освојуваше ваква награда со Хјустон, Феникс и Лејкерс.

Аплицирајте веднаш за

Бред Стивенс има најдобар скор во Лигата, со 19 победи и 4 порази на клупата на Селтикс. Ова му е трета ваква награда, прва по февруари 2016-та.