ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Најверните дојдоа да го бодрат Куманово

Најверните дојдоа да го бодрат Куманово

сподели

Верноста кон еден клуб, кон боите на екипата што се сака, се покажува на натпреварите кои што не се атрактивни.

Сите знаеме да одиме в сала, кога доаѓаат Работнички или МЗТ Скопје, Партизан или Црвена звезда, Панатинаикос или Реал Мадрид.

На мечот меѓу Куманово и Пелистер, оние што дојдоа видоа убедлива победа на својата екипа, а оние што не дојдоа, имаат голем минус во „навивачкото“ CV.