ПОЧЕТНА Некатегоризирана Леброн ги крена цените на билетите до небо

Леброн ги крена цените на билетите до небо

сподели

Рано изутрина Леброн Џејмс ќе дебитира во дресот на Лос Анџелес Лејкерс на официјален натпревар од НБА лигата.

Неговиот тим гостува кај Портланд Трејл Блејзерс, но навивачите со нетрпение го очекуваат првиот меч во Стејплс центарот.

А, таму, цените на влезниците се кренати на неверојатно високо ниво. Просечната изнесува 734 долари, а противник на Лејкерс на 21 октомври ќе биде Хјустон Рокетс.

За споредба, цените на најскапите влезници за финалето од НБА минатата сезона изнесуваа 690 долари.