ПОЧЕТНА Во позадина Лајф из а бич!!! Нау ју ноу ит (аген)!!!

Лајф из а бич!!! Нау ју ноу ит (аген)!!!

сподели

Кога пред повеќе од една деценија, на меч меѓу Црвена звезда и Реал Мадрид во УЛЕБ Купот, Фелипе Рејес безмилосно го удри нашиот интернационалец, ни на сон не се надеваше дека кармата ќе му врати со камата.

Перо Антиќ ја погоди победничката тројка на Звезда во Мадрид, во првиот црвено-бел евролигашки триумф во шпанската престолнина.

Победничката слика на Перо Антиќ, од финалниот турнир на Евролига во Лондон 2013-та година, против Реал Мадрид (100:88).

Жртва беше токму Рејес, но Перо со класична кошаркарска „фора“ во духот на фер-плејот „му го измести ‘рбетот“ на противникот и му упати бумеранг повратна на господски начин.

Аплицирајте веднаш за

Реванши за поразот во полуфиналето во Литванија имало многу, Реал и Фелипе му се пациенти на Перо со Олимпијакос и со Фенербахче, но овој момент ќе му биде уште една добра лекција, на играчот на Кралскиот клуб.

ПС: Животот враќа, секогаш 🙂