ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Играчите на вечните ривали си пружија рака пред вечното дерби

Играчите на вечните ривали си пружија рака пред вечното дерби

сподели

Кошаркарите на МЗТ Скопје и Работнички срдечно се поздравија, пред стартот на првиот меѓусебен натпревар тековнава сезона, што се игра во СЦ „Јане Сандански“ во Аеродром.

Им посакуваме добар меч, уште еден од возбудливите во вечната низа.