ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Зошто Мираковски крева раце пред дербито?

Зошто Мираковски крева раце пред дербито?

сподели

Плејмејкерот на нашиот најтрофеен тим беше регистриран во, за кошарка „чудна“ поза, пред одигрувањето на најголемиот натпревар во нашата клупска кошарка.

Димитар Мираковски Митето, духовниот водач на Работнички, како што го нарече Чавдар Костов во ексклузивното интервју за basketball.mk, ја сушеше косата со апарат за сушење коса, т.н. „фен“, по еден од последните тренинзи пред гостувањето во „Јане Сандански“.

Аплицирајте веднаш за

Победиле или загубиле, играчите на Работнички се подготвени на сите полиња, да му се спротивстават на 6-кратниот и актуелен шампион на Македонија, МЗТ Скопје во Аеродром (6-ти декември, 17:45 часот).