ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ЕКСКЛУЗИВНО: Изгоре Градски парк!!!!!!!!!!

ЕКСКЛУЗИВНО: Изгоре Градски парк!!!!!!!!!!

сподели

Навивачите на Работнички приредија незаборавно испраќање на своите омилени, пред вечното дерби со МЗТ Скопје во Аеродром.

Првата пресметка меѓу вечните ривали ќе се игра (среда, 06.12.2017, во 17:45 часот) во новиот дом на шесткратниот и актуелен владетел во нашата кошарка, „Јане Сандански“, каде што ќе гостува најтрофејната екипа во Македонија која што во својата колекција има 14 шампионски пехари.

Галеријата на Сити Парк Бојс е во продолжение: