ПОЧЕТНА Куп на РМ Гостивар бара одложување на Купот на Македонија

Гостивар бара одложување на Купот на Македонија

сподели

Големата трагедија што се случи во близина на Скопје во која животите, според последните информации, ги загубија 14 лица ја шокира цела Македонија и регионот.

Неофицијално, сите загинати се гостиварци кои од главниот патувале кон својот град.

Поради тоа, Кошаркарскиот клуб Гостивар јавно побара да се одложи завршницата од Купот на Македонија која треба да се одржи од 15 до 17 февруари во Гевгелија.

Барањето е испратено до МКФ, одговорот уште се чека.