ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Како изгледаше зглобот на Кари, по дисторзијата?

(ВИДЕО) Како изгледаше зглобот на Кари, по дисторзијата?

сподели
принтскрин: SportsCenter, ESPN

Ѕвездата на Голден Стејт се повреди во еден непотребен старт пред крајот на натпреварот против Њу Орлеанс, откако неговата екипа веќе ја обезбеди победата и нема да игра на следниот меч, против Хорнетс во Шарлот.

Снимките од магнетната резонанса се негативни, нема нарушување на структурата на зглобот, но сепак Кари го напушти „Смути“ центарот со „чизма“ и на „штаки“.

Аплицирајте веднаш за

Не се знае до кога ќе остсуствува од терените, сигурно е дека Вориорс ќе се обидат да ја поштедат својата икона и да го сочуваат Кари за останатиот дел од сезоната.