ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Дјурант збесна и беше исклучен: Е*и се!!!

(ВИДЕО) Дјурант збесна и беше исклучен: Е*и се!!!

сподели

Последниот МВП на финалните серии не ги доигра последните 5 минути во победата на Голден Стејт кај Орландо, затоа што го пцуеше судијата и му се изразвика в лице.

„Свирни го тоа г*мно! Е*и се!!“ – беа зборовите на Кевин Дјурант, откако арбитрите, според него, не досудиле очигледен фаул.