ПОЧЕТНА НБА Вестбрук несопирливиот за победа на Оклахома против Спарс

Вестбрук несопирливиот за победа на Оклахома против Спарс

сподели

Првата ѕвезда на Тандер постигна 22 поена, со 10 скока и со 10 асистенции во триумфот на неговата екипа против Сан Антонио, 90:87.

Тоа беше седми трипл-дабл за (лидерот во ова конкуренција) Расел Вестбрук сезонава, за втора победа во низа, откако претходно Оклахома Сити имаше само една победа во 6 натпревари.