https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Вајли одличен, убедлив триумф и Ф8 за Сарагоса

foto: @Casademont Zaragoza

Нашиот репрезентативец соодветно одговори на предизвикот против чешкиот претставник Нимбурк, во убедливата победа со 90:71 за пласман на завршниот фајнал-еит турнир во Лигата на шампионите на ФИБА.

Џејкоб Вајли беше најдобар стрелец кај домашните со 22 поена и 10 скока, за 27 минути игра. Шпанците гостуваат против истиот противник, во последното коло од Топ-16 фазата, но и со пораз ќе бидат први во групата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top