ПОЧЕТНА НБА Бредли Бил полуде, исходот е…

Бредли Бил полуде, исходот е…

сподели

51 поен во победата на Визардс, на гостувањето во Портланд, 92:106. Личниот рекорд на членот на Вашингтон е воедно рекорд и за еден гостински играч, кај Треилблејзерс.

Гостите се вратија во живот по вториот највисок пораз во нивната историја, на претходниот меч од Јута, 116:69.