ПОЧЕТНА АБА Бананиште на Баровиќ на дербито со Партизан!!!

Бананиште на Баровиќ на дербито со Партизан!!!

сподели
фото: aba-liga.com, MZT Skopje Aerodrom, Robert Spasovski.

Во дерби пресметката во 10-то коло, кошаркарот на Будуќност го потсети Новица Величковиќ дека времињата се сменети, сега црногорската екипа доминира на јадранот и е лидер во регионалната лига: