ПОЧЕТНА АБА Ако ништо друго, барем Мајсторовиќ го има потегот на мечот

Ако ништо друго, барем Мајсторовиќ го има потегот на мечот

сподели
фото: aba-liga.com, Cedevita, Marin Susic.

МЗТ Скопје загуби кај Цедевита (77:65), што можеби и беше за очекување со оглед на сите случувања во и околу овие два тима, а натпреварот го одбележа забивањето на центарот на екипата од Аеродром: