ПОЧЕТНА ЕВРОПА Звезда го преслуша шпанскиот шампион

Звезда го преслуша шпанскиот шампион

сподели
euroleague.net

Белградската екипа славеше со убедливи 90:73 во пресметката со АЦБ првакот Басконија, за 1:1 за двата тима по второто коло во Евролига. Лојд имаше 30 поени, за победникот.

На другите мечеви, Зенит ја совлада Барселона со 74:70, Олимпијакос победи кај ПАО со 71:78, Алба загуби од Баерн со 72:90, Олимпија славеше против Лион со резултат 87:73.