ПОЧЕТНА ЕВРОПА Звезда е жив доказ за максимата „никогаш не вели никогаш“

Звезда е жив доказ за максимата „никогаш не вели никогаш“

сподели
euroleague.net

Со дозволен противнички шут за три поени во последната секунда, белградската екипа ја прекина низата од три порази и се радуваше во лутата и преполна Жалгирио Арена, со 59:61. Берон со 14 поени и Браун со 12, беа лидерите на победничката екипа.

Лоренцо Браун погоди на 15 секунди до крајот, Григонис погоди едно од двете за Литванците, истото го направи и Берон за Србите, за конечнот резултат. Лекавичиус, кој претходно ги промаши двата шута за три поени, го имаше и последниот (непрецизен) удар.