ПОЧЕТНА Во позадина Животот на Новицки, по кошарката…

Животот на Новицки, по кошарката…

сподели
twitter

Германскиот суперстар се повлече од активното играње кошарка на крајот на минатата сезона, па има прилика да го прави во своето време сето она, што не можел додека беше професионалец.

„Се уште не знам дали ќе се вклучам во репрезентацијата, премалку време поминав во Германија. Никогаш не сум бил на Октоберфест во Минхен.

Сакам повторно да го славам Божиќ со моето семејство во Вурцбург. Сега се фокусирам на моите најблиски, се друго е небитно.“

Еве го интервјуто на германските колеги од Дојче Веле: