ПОЧЕТНА ЕВРОПА Зенит го смрзна Ефес

Зенит го смрзна Ефес

сподели
euroleague.net

Руската екипа го изненади последниот финалист во елитата, кој влезе во новата евролигашка сезона со истите амбиции. Составот од Санкт Петербург славеше со 69:73, во Истанбул.

Кевин Пангос имаше рекорд на кариерата од 23 поени и со 4 слободни во последните 23 секунди, ја запечати победата. Кај домаќинот, Василије Мициќ имаше 17 поени со 9 асистенции.